Yanık Ülke Mahzen Cabernet Sauvignon 2017

seçilmiş parsellerden gelen %100 Cabernet Sauvignon üzümlerinden yapılmış. 18 ay Fransız meşe fıçılarda dinlendirilmiş. Kısıtlı filtreleme yapılmış.
Yanık Ülke Mahzen Cabernet Sauvignon 2017

Yanık Ülke Mahzen Cabernet Sauvignon, canlı ve parlak hafif mor yansımalı koyu bordo görünümlü… İlk burunda öne çıkan hafif topraksı ve meşe çağrışımlarını kırmızı orman meyveleri ve baharatsı çağrışımlar izliyor… Böğürtlen, olgun kiraz, kuru nane, okaliptüs, tütün, karanfil, bitter çikolata ve vanilya… Damak burunla uyumlu ortanın üzerinde dolgun ve kaygan gövdeye sahip, yüksek alkol ve asitiyle dikkat çekici dengeli ve temiz yapılmış kompleks bir şarap… Güçlü ama ipeksi yumuşaklıktaki tanenleri bugünlerde keyif içim sağlıyor. Uzun finalinden mineralsi dokunuşlar ve vanilya tatları kalıyor… Bugünlerde içilebileceği gibi önümüzdeki 10 yıllık yolcuğu izlenmeli…

Fiyat kalite performansı: Pekiyi

Yanık Ülke Mahzen Cabernet Sauvignon 2017. Manisa Kula’da bulunan Yanık Ülke Bağları’ndaki seçilmiş parsellerden gelen %100 Cabernet Sauvignon üzümlerinden yapılmış. 18 ay Fransız meşe fıçılarda dinlendirilmiş. Kısıtlı filtreleme yapılmış. Alkol:%15.

Keyif Notu:92.7

Yorum