Christy Canterbury MW Türk Şarapları İzlenimleri

Şarap Dostları Derneği 1-2 Mart 2013 tarihlerinde Istanbul Four Seasons Hotel’de, dernek kurucusu, Türkiye’de gastronomi yazarlığının öncüsü Dr.Tuğrul Şavkay adına düzenlediği Şarap yarışmasında Türkiye’nin en iyi genç Türk şaraplarını seçti. Yarışmaya 30 farklı üreticinin 2010, 2011 ve 2012 yılı üretimi 134 şarabı katıldı. Yarışma sonrası Jüride ye ralan Chirsty Canterbury’in izlenimleri…

Christy Canterbury, MW
ABD’de bulunan 7 kadın Master of Wine’dan biri olan Christy Canterbury aynı zamanda yazar, konuşmacı ve gazeteci olarak Manhattan’da yaşamaktadır. Decanter, Wine Enthusiast, Foods Art, Sommelier Journal ve Snooth dergilerinde yazıları yayınlanmaktadır. Şubat 2013’te çıkan Rock and Wine kitabının danışman editörüdür.
Önceki yıllarda Smith & Wollensky Restaurant grubunun Şarap Direktörü ve Jean-Georges Culinary Concepts İçecek Direktörü olarak çalışmıştır. Bu görevi gereği Istanbul, Doha, Vancouver, Bora Bora’da açılan restoranların içecek bölümlerini yönetmiştir.
‘Master of Wine’ sertifikasının yanısıra ‘Wine & Spirits Education Trust’ diploması ve Master of Sommelier ünvanına sahiptir. ‘Center for Wine Origins’ tarafından ‘Wine Location Specialist with Distinction’ olarak seçilmiştir.

Yorum