Chamlija Teruar Serisi Sütlüce 6 Merlot 2018

Chamlija Teruar Serisi Sütlüce 6 Merlot 2018, şarap, kırımızı şarap, chamlıja şarap fiyatları.
Chamlija Teruar Serisi Sütlüce 6 Merlot 2018

Chamlija Teruar Serisi Sütlüce 6 Merlot, canlı ve parlak mor röfleli yakut görünümlü… İlk burunda hafif füme tonlar ve meşe çağrışımlarını baharatsı ve meyvemsi çağrışımlar izliyor… Karanfil, karabiber, tarçın, vanilya, mürdüm eriği, kiraz tütün, çikolata… Damak burunla genel olarak uyumlu. Ortanın üzerinden dolgun gövdeye, oldukça güçlü tanenlere ve şaraba canlılık ve dirilik katan yüksek asite sahip… Uzun finalinde kırmızı tatlı meyveler ve vanilya dokunuşları kalıyor. Bugünlerde 2 saat karafa alındıktan sonra içilmeli… İdeal içim aralığı: 2023-2033.

Fiyat Kalite Performansı:Pekiyi

Chamlija Teruar Serisi Sütlüce 6 Merlot 2018. Trakya Istranca Dağları eteklerinde yeralan, 180 metre rakımlı, kuvars çakılları ve terra rossa killi toprak içeren Chamlıja Sütlüce Bağları 6 parselinden 4 Eylül 2018 sabahı hasat edilen %100 Merlot üzümünden üretilmiş. 27 ay Fransız yeni meşe fıçılarda dinlendirildikten sonra durultma ve filtreleme yapılmadan şişelenmiş. Ph 3.65, Alkol:%15.

Keyif Notu:94.4

1 Yorum Var
  1. […] Pomerol ve Saint Emillion bölgelerini dışarıda bırakan bir sınıflandırmadır. Pomerol, Bordeaux’da küçük bir köydür. Bu köyün Merlot bazlı şarapları günümüzde en çok […]

Yorum