Büyülübağ’ın Vedat Milor Şarapları

Vedat Milor ve Büyülübağ Şarapları Yönetim Kurulu Başkanı Alp Törüner bir ilk imza attı. Bağlarından yerçekimine uyumlu şaraphanesine kadar üretimin her aşamasında şaraba verdiği özen ve emeğini taçlandırdığı ödüllerlerle, Türk şarapçılığına değer katan Büyülübağ, şarap konusunda uluslararası bilgi, kültür ve deneyime sahip Vedat Milor işbirliği ile yaratılan Büyülübağ Vedat Milor Serisi’ni, muhteşem kalite ve fiyat dengesi eşliğinde şarapseverlerin beğenisine sunuyor.Büyülübağ’ın Vedat Milor Şarapları serisini şaraplar  1 beyaz, 1 pembe ve 3 kırmızı şaraptan oluşuyor. Şarap yemek uyumuna özen gösteren Vedat Milor, hangi şarabın hangi Türk yemeğiyle eşleşmesi konusunda da önerilerde bulunuyor.İşte Vedat Milor şarapları ve Vedat Milor’un şarap ve Türk yemekleri eşleştirmeleri:

Büyülübağ Vedat Milor Cabernet Sauvignon & Merlot 2011

Kuzu incik, kuzu kapama, beğendili kuşbaşı, güveç, kavurma gibi uzun süre kısık ateşte pişmiş et yemeklerini yakıştırıyor.

Büyülübağ Vedat Milor Öküzgözü & Boğazkere 2011

Izgara et,  köfte ve döner gibi mangalda pişmiş etleri ve kıymalı makarna, talaş böreği ve kaşar peyniri gibi sert kabuklu peynirler

Büyülübağ Vedat Milor Syrah & Tempranillo & Grenache 2011
her türlü et yemekleri, mangalda pişmiş yağlı balıkları ve tuzda pişmiş levrek…

Büyülübağ Vedat Milor Sultaniye 2011
Her türlü salata, zeytinyağlı yemekler, haşlanmış sebzeler, haşlanmış karides, ahtapot ve kızartılmış küçük balıklar…

Büyülübağ Vedat Milor Adakarası & Grenache Rose 2011
Domates soslu balıklar, hamur işleri, pizzalar ve ızgara somon balığı…

Yorum