İzmir Bağ Rotası

Wayana Türkiye Bağ Rotaları Şarap Tadımı Serisi

İzmir Bağ Rotası

İzmir Bağ Rotası, Kadıköy’de faaliyet gösteren Wayana Wine Bar 12 etapta tamamlanacak yeni şarap tadımı etkinlik serisini sürdürüyor. Wayana Türkiye Bağ Rotaları Şarap Tadımı Serisi adını taşıyan etkinlik Trakya’dan başlayarak kıyı bölgeleri izliyor ve İç Anadolu Bölgesiyle son buluyor. Serinin her etabında ele alınan bölgenin bağları ve şaraphanelerinin şarapları meraklılarla buluşuyor.

Türkiye Bağ Rotaları Şarap Tadımı Serisinin beşinci etabı Ege Bölgesi’nde İzmir ve çevresinde faaliyet gösteren üreticilere ayrıldı. Antik çağlardan bu yana şarap üretimi yapılan ve eski adıyla Smyrna olarak bilinen kentin şaraplarına ilk kez ünlü tarihçi Herodot’un kayıtlarında rastlıyoruz.

Bağlarda uluslararası üzümlerin yanı sıra ülkemizin farklı yörelerinin yerel üzümlerinin de işlendiği görülüyor. Tadımda yer alacak şaraplar:

Nif Bağları Perseus – Beyaz

Claros BdN – Beyaz

Paşaeli Kabuğunda Kehribar – Roze

Mozaik Mahrem Rüya – Roze

LA Smyrna – Kırmızı

Mozailk Mahrem Corinto – Kırmızı

Paşaeli K2 – Kırmızı

Claros Mento’s Wild Fermented – Kırmızı

Tadım etkinliğine katılanlara tadım notlarını kaydetmeleri için özel olarak hazırlanan tadım ajandası veriliyor. Tadıma biletle katılım 750 TL. Biletler biletino.com platformundan aşağıdaki linkle alınabilir. Etkinlik günü kapıdan giriş 850 TL.

Tadım 3 Eylül 2023 Pazar günü 17:00-19:00 arasında yapılacak. Etkinlik biletini aşağıdaki linke tıklayarak alabilirsiniz:

Etkinlik Bileti: Biletino

_____________________________________________________________

Ferit Tek Sokak 60/B Moda Kadıköy 34710 Istanbul

Phone: 90 216 550 2207

Wayana Wine Bar

 

Yorum